Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 Kako da vam CS radi dobro, i sta je sve potrebno da bi CS radio dobro. :-)

Ići dole 
AutorPoruka
R@MbO
Administrator
Administrator



Broj poruka : 20
Datum upisa : 02.10.2010

Kako da vam CS radi dobro, i sta je sve potrebno da bi CS radio dobro. :-) Empty
PočaljiNaslov: Kako da vam CS radi dobro, i sta je sve potrebno da bi CS radio dobro. :-)   Kako da vam CS radi dobro, i sta je sve potrebno da bi CS radio dobro. :-) Icon_minitimeNed Okt 03, 2010 12:34 pm

Pre svega, ako ste modifikovali vas CS, odmah instalirajte novi, cisti CS. Onaj ko ima Steam neka uradi backup, pa neka ponovo instalira.

Ono sto vam zaista moze pomoci sto se tice FPS-a:

-cl_weather 0
-fps_max 101
-nista vece od rezolucije 800x600
-vertical sync iskljuciti - od drajvera do drajvera se razlikuje, ako neko ne zna kako to da uradi, neka me pita, mene, Radosa, posto je ovaj tekst moj, tj, autentican je. Smile
-iskljucite MSN, Winamp, sta god da imate u pozadini. Dakle, samo CS - ako hocete sto bolji FPS.

Sta je dobro podesiti u CS-u:

Rejtovi - Internet konekcija

Ukoliko imate 128 kb/s upload, podesite sledece rejtove:

rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 80
cl_cmdbackup 2
ex_interp 0.1(0.01)

Za 64 kb/s stavite ovako:

Rate 12000
Cl_updaterate 60
cl_cmdrate 40
cl_cmdbackup 2
ex_interp 0.1

Za sve jace od 128 kb/s sledece:

rate 25000
cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
cl_backuprate 2
ex_interp 1

Za sve ostale kombinacije obratite mi se na MSN - filip982009@hotmail.com, ili sami istrazite.

Podesavanje samog CS-a

Bitno je da znate da Windows XP ima akleraciju, koju je potrebno iskljuciti kada igrate CS, jer ume da smeta kada se aim-uje protivnik. Evo kako:

Skinite mouse fix: http://iggi.kgb-hq.com/cs/stuff/mouse_fix.zip

Ili ukucajte ovo u precicu CS-a(preporucujem da samo skinete i pustite da mouse-fix edituje registri bazu i ukloni vam totalno akleraciju. Ovo ce samo deaktivirati istu u CS-u)

-noforcemparms -noforcemaccel -noforcemspd

hud_fastswitch 1(izgubicete onaj meni kada stisnete 2, 1.. Automatski ce vam prebaciti na pusku, bez potvrde)

Cl_dynamicroshair 1 - 0 - Kratko objasnjenje: kada je 1, nisan ce se lakse siriti kada trcite, ali cete imati bolju kontrolu vaseg recoil-a. Kada je nula, nisan ce biti statican, ali cete teze kontroisati vas recoil - sto se naaravno najvise odnosi na close combat, tj, low kombat, kada najvise koristite sprej recoil, tj, rafal. Odlucite sami sta vam vise odgovara.

U delu "mouse settings" obavezno iskljucite onaj "mouse fix", kako god. Mislim na sam CS, tj, u samoj igrici.

Verovali ili ne, nista vise od ovog ne treba da podesite u CS-u.

Sta je zabranjeno u CS-u?

Na osnovu nekih opstih pravila, na svim boljim serverima, na svim boljim LAN turnirima, na svim vecim eventima(WCG, CPL, etc), zabranjeno je sledece:

cl_lw 0
cl_lc 0
ex_interp(bilo sta drugo, od 0.01 ili 0.1 je zabranjeno)
devoloper 1,2,3,4 - iskljucivo samo 0.
Menjati hit boksove, editovati puske, ubacivati skripte za BHOP, RECOIL, etc.
Ako imate Steam, obavezno prepravite vase hit boksove(igrace) sa nonSteam modelima, jer su oni oficijalni cstrike modeli, ovi Steam imaju vece glave, i hit boksove.
Pozeljno je silent run raditi na CTRL, ili koristiti neku kombinaciju, ali raditi ga na tastaturi. Bindovati duck na skrol, je takodje skoro pa svugde zabranjeno, i nervira, veoma. Ja sam se skoro odvikao od toga, preporucujem i vama - nije tako tesko! Smile Za one koji ne igraju CS dugo, najbolje je da koriste walk(shift), za pocetak.

Sta je potrebno da bi CS radio dobro, da bih mogao dobro da nisanim, da bi mi FPS bio 100, zasto moram da imam slusalice, etc?

Optimalna konfiguracija za CS, po mom misljenju:

AMD 3000+(939, venice L2 512 KB)
Neka ploca sa NFORCE4(ultra, ili SLI chipsetom)
2x512 MB DDR 400(dual channel)
6600GT (128MB GDDR 500/1000MHZ)
Dobro hladjenje, takodje, pozeljno overklokovati procesor 40tak posto. Kako uraditi to, sve zavisi od vaseg Bios-a, uglavnom, svako ko zeli da overklokuje procesor, neka postavi ovde pitanje kako, pomoci cu. Ili neka se javi na: filip982009@hotmail.com

Za CS je bitan mis. Ako hocete da igrate dobro, morate da imate i dobrog misa. Skup mis nije neophodan, dakle, ne morate imati MX518, Deathadder-a, Coperhead-a, G5, G3, Inteli, etc. Potrebno je da vam taj mis potpuno odgovara, da lepo mozete da nanisanite vasu metu. To da li cete koristiti podlogu ili ne, takodje, neka bude nesto objektivno. Bitno je da vama mis+podloga odgovaraju. Onaj ko zeli da ulozi u opremu za CS, svakako nece pogresiti. Ipak, to je kvalitetnija oprema od one od 5-10e, duze ce trajati, a i veca je verovatnoca da cete naci odgovarajuceg misa u rangu Logitech, Roccat, Razer - nego u rangu Genius, etc.

Slusalice su takodje bitne, mnogo toga se u CS-u desava preko slusalica. Kada jedanput naucite da ih koristite, bez njih cete jako tesko igrati CS. U principu, isto vazi kao i za misa. Skupe nisu neophodne, ali ko se odluci za nesto bolje, nece pogresiti. Bitno je da vama te sluske odgovaraju.

I za kraj: kupite Steam CS 1.6! Steam CS 1.6 kosta 10evra, ako zelite da igrate CS, kupite original CS. Doci ce dan i u Srbiji, kada ce svi jaci serveri preci na Steam. Ne zelite da zbog toga sto nemate Steam CS, budete uskraceni igrom na nekim jacim serverima. A tu je i Gather, igra sa strancima, i jos mnogo razloga, koje cete sami uvideti!

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
https://smd-cs.forumsr.com
 
Kako da vam CS radi dobro, i sta je sve potrebno da bi CS radio dobro. :-)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
»  Kako napraviti gui za cs 1.6?
» Kako promeniti Backgound
» Kako podici server
» Kako postati Administrator !
» Kako postati Administrator !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
 :: Counter-Strike Area :: Counter-Strike Podesavanja-
Skoči na: